Zabawa, odpoczynek i nauka - Jak urządzić pokój dziecięcy

Zabawa, odpoczynek i nauka - Jak urządzić pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy musi być przede wszystkim przyjazny dla pociechy, jak i funkcjonalny dla rodzica. Koniecznie powinna znaleźć się w nim przestrzeń zarówno do nauki, jak i do zabawy. Aby meble mogły służyć dziecku dłużej, muszą być solidne, wygodne i mieć przyjemny dla oka design, który będzie komplementarny z projektem całego domu. Do takich mebli zdecydowanie należą meble skandynawskie, które zapewniają dają optyczną lekkość i porządek. Utrzymanie w pokoju porządku pomaga dziecku w zachowaniu psychicznej równowagi, która jest konieczna, aby młody człowiek czuł się szczęśliwy na samą myśl o spędzeniu czasu w swojej prywatnej przestrzeni.

błękitne biurko vogel S

Jak urządzić pokój dziecięcy do zabawy?

6-latek już w przedszkolu dostaje prace do odrobienia w domu. Te z pozoru nietrudne zdania (pokolorowanie rysunków, rozwiązanie zagadki czy rebusu) wymagają wygodnej i przyjemnej przestrzeni. Do tego celu wystarczy biurko minimalistyczne. Zajmuje ono niewiele miejsca w pokoju, dzięki czemu nadal jest przestrzeń na spory kącik do zabawy i inne, praktyczne meble.

błękitne biurko vogel S

błękitne biurko vogel S z nadstawką

Jeśli dotychczas pokój Twojego dziecka był urządzony w plastikowe meble, warto zamienić je na meble z drewna. Są zdecydowanie zdrowsze, gdyż w przeciwieństwie do sztucznych materiałów, drewniane emitują pozytywną, „żywą” energię. Wpływa ona na lepszy sen i spokojniejszą zabawę za dnia oraz łatwiejsze skupienie się dziecka nad lekcjami.

Dlatego do dziecięcego pokoju wstaw meble z litego drewna nowoczesne. Do przechowywania zabawek wybierz komodę drewnianą glomma z szufladami. W pojemnych szufladkach zmieszczą się zabawki, a później akcesoria dla starszego ucznia.

komoda glomma

Stabilna komoda z drewna dębowego na metalowych nóżkach pozwoli na utrzymanie podłogi bez alergenów. Dzięki podwyższeniu swobodnie umyjesz podłogę pod komodą, pozbawiając ją kurzu. Przy komodzie ustaw lekki optycznie regał skandynawski slott z drewnianymi półkami. Zapewni miejsce zarówno na książki, jak i wyjątkowe zabawki oraz pamiątki i różne gadżety czy kwiaty doniczkowe.

Jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać, aby zaoszczędzić miejsce?

Minimalna liczba mebli i rzeczy w dziecięcym pokoju to brak chaosu. Procentuje to lepszym zachowaniem dziecka. Będzie bowiem spokojniejsze i szczęśliwsze. Im mniej przedmiotów w pokoju, tym mniejsze gromadzenie się kurzu, a to z kolei zmniejsza objawy alergii wziewnej. Jeśli mamy w głowie własny projekt np. biurka dla dziecka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zlecić meble na zamówienie.

Zadbajmy o to, aby zamówione drewniane biurka były na odpowiednią wysokość. To ważne, aby dziecko mogło podczas siedzenia przy biurku zachować prawidłową postawę. Aby mebel mógł długo służyć, koniecznie musi być wysokiej jakości, najlepiej wykonany z drewna z drzew liściastych. Biurko dębowe vogel spisze się w tym przypadku znakomicie.

granatowe biurko vogel S z nadstawką

szare biurko vogel S

Jeśli myślisz o przechowywaniu w pokoju dziecka, świetnie trafiłaś! Zainwestuj w półki ścienne! Wybierz takie, które utrzymają wszystko, co dziecko na nich położy. Mocna, z litego drewna półka ścienna kant to idealna propozycja na ciężkie książki. Warto wstawić do dziecięcego pokoju również regał bakke w typie skandynawskich wzgórz – hit, który chętnie jest wprowadzany do mieszkalnej przestrzeni zarówno do pokoju dziecięcego, jak i odnajdzie się w każdej innej przestrzeni w domu.

dębowa półka kant

dębowa półka kant

A może chciałabyś połączyć design z możliwością elastycznego dostosowywania wyglądu i funkcji mebla? Nie musisz dalej szukać! Regał Noe jest w całości wykonany z drewna dębowego, które nada wnętrzu poczucia przytulności i bezpieczeństwa. Oferuje szerokie możliwości konfiguracji — stworzysz z niego miękkie legowisko dla swojego pupila, szafkę lub witrynę, na której wyeksponujesz kolekcję książek dzieci.

system regałowy Noe

Biurka dla dzieci do nauki – jakie wybrać?

Biurko z reguły stawiamy przodem do ściany. Taki zabieg pomaga dziecku szybciej skupić się na pracy domowej zadanej przez nauczyciela. Należy jednak pamiętać, aby dziecko miało dostęp do światła dziennego. Światło powinno padać na blat biurka od strony przeciwnej do dominującej ręki dziecka (uczeń praworęczny powinien mieć okno ze swojej lewej strony, a leworęczny musi mieć dostęp do światła ze swojej prawej strony).

Gdy zależy Ci na tym, aby w pokoju dziecka było jak najjaśniej, postaw na biurko białe skandynawskie. Biel rozjaśnia przestrzeń, a także jest neutralna dla wzroku. Dzięki temu dziecko będzie mogło skupić się dłużej na wykonywanych zadaniach lub zabawie. Pozostałe meble mogą być kolorowe lub na bazie naturalnej barwy drewna.

biurko vogel L

Kolorowe meble świetnie nadają się w kąciku zabaw, a tam, gdzie ma odbywać się odrabianie lekcji, ustaw biurko minimalistyczne białe i zawieś nad nim na ścianie półeczki z litej deski. Półki te mogą być białe, ale nie muszą. Najważniejszy jest tutaj biały blat biurka. Unikaj czarnych biurek. Przy czarnym kolorze wzrok bardzo szybko się męczy. Poza tym czerń może przytłaczać, dlatego zrezygnuj z tej barwy w dziecięcym pokoju.

Wybór mebli do pokoju dziecięcego może być trudnym zadaniem. Trzeba nie tylko pomyśleć o rodzaju mebla i tym, jak powinien wyglądać, ale także o tym, jak będzie używany na co dzień. Jeśli szukasz mebli do pokoju dzieci, które są jednocześnie modne i funkcjonalne, koniecznie zapoznaj się z naszą kolekcją starannie wyselekcjonowanych produktów!

Czytaj dalej

Konsola hal - nagroda must have 2022
Jak urządzić biuro w stylu skandynawskim?